Вперше в Україні розпочався курс навчання екстрених медичних техніків

2020 рік, звісно, для багатьох нас став вкрай важким і навіть трагічним. Служба екстреної медичної допомоги весь рік працювала у режимі перевантаження та подолання нестандартних викликів. До речі, очевидно, що ці виклики нами подолані достойно! А наприкінці року у якості справжнього різдвяного подарунку ми стали учасниками доленосної для системи екстреної медичної допомоги події — вперше в Україні розпочався курс навчання екстрених медичних техніків – Emergency Medical Technician (ЕМТ)!
Звісно, цьому передувала наполеглива і цілеспрямована праця. Спочатку було слово. Необхідність участі у бригаді ЕМД для здійснення повноцінних реанімаційних заходів ще одного фахівця визнана вже давно. Як і визнана доцільність поєднання водійської майстерності з вмінням працювати в бригаді для роботи в системі ЕМД. Спеціальність ЕМТ внесена до класифікатору професій наказом Мінекономрозвитку від 26.10.2017 року №1542 «Про затвердження Зміни № 6 до національного класифікатора України ДК 003:2010». А згідно вимог постанови КМУ від 21.08.2019 р N764 усі водії швидкої допомоги до 2025 року повинні стати екстреними медтехніками. Ця ж вимога знайшла своє віддзеркалення у Концепції розвитку системи екстреної медичної допомоги в Україні, схваленій Кабміном у 2019 році.

І ми дуже пишаємось тим, що ці гарні декларації почали вперше втілюватися у життя саме у нас, на Донеччині, завдяки щільній співпраці нашого Центру з нашим рідним Бахмутським медичним коледжем та Програмою ООН із відновлення та розбудови миру. Особливий респект Бахмутському коледжу, її керівнику Наталії Красножон та педагогічному колективу! Навіть важко передати словами, яку роботу вони провели, щоб створити усі умови та узаконити можливість проведення такої освітньої програми — колектив коледжу впорядкував та сприяв затвердженню Міністерством освіти і науки України та Міністерством соціальної політики України освітнього стандарту з професії Екстрений медичний технік, на базі коледжу було оснащено Навчальний центр з підготовки кваліфікованих робітників з нової професії, отримана ліцензія на навчання Екстрених медичних техніків. У липні 2020 року професія отримала державну атестацію, а коледж – право надавати випускникам офіційний документ про освіту державного зразка.

І, нарешті, дякувати Богу, ці труднощі позаду, і ми 24 грудня провели “перший урок”. Двадцять кращих водіїв швидкої допомоги, зацікавлених та вмотивованих, з розумінням справи, які вже у своїй роботі здобули практичний досвід порятунку життя, прийшли у стіни цього славного навчального закладу для здобуття принципово нової професії. Звісно, їх освіта буде практикоорієнтованою і відпрацювання практичних навичок відбуватиметься у нашому Центрі.
Безмежно вдячні за цю подію Бахмутському медичному коледжу, ПРООН, нашому навчально-тренувальному відділу на чолі з Марією Буренковою і, звісно, нашим курсантам! Наступне наше завдання – організація навчання усіх наших водіїв, а це майже 700 чоловік. Очевидно, необхідно приймати відповідну регіональну (або державну) програму. Важко, але можливо! Дорогу здолає той, що крокує. А коли крокує потужна команда — це гарантований успіх!!!