Навчання працівників ЕМД

     Війна в Україні, яка триває майже 1.5 року стала для всіх нас вкрай важким і навіть трагічним іспитом. Центр ЕМД та МК працює у режимі перенавантаження та подолання нестандартних викликів. Це довело, що наш колектив оперативно реагує на надзвичайні події та організує надання медичної допомоги  будь в яких умовах, не вважаючи на кадровий дефіцит. Вирішити питання щодо забезпечення кадрами в повному обсязі можливо тільки на державному рівні. Служба  екстреної  медичної  допомоги України – один з пріоритетних напрямків реформування системи охорони здоров’я, тож зараз швидка знаходиться в стані активної трансформації. Одна з невід’ємних ланок зміни ЕМД – включення до складу бригади екстреного медичного техніка. Екстрений медичний технік – працівник без медичної освіти, але той, що пройшов навчання та  низку тренувань  з  надання допомоги при різноманітних невідкладних станах. Спеціальність ЕМТ внесена до класифікатору професій згідно наказу Мінекономрозвитку від 26.10.2017 року №1542 «Про затвердження Зміни № 6 до національного класифікатора України ДК 003:2010». А згідно вимог постанови КМУ від 21.08.2019 р N764 усі водії швидкої допомоги до 2025 року повинні стати екстреними медичними техніками.

У зв’язку з реформою в 2019 році наш Центр  розпочав активний пошук шляхів навчання працюючих водіїв за програмою ЕМТ, та залучення нових, молодих працівників. В Донецькій області вирішення питання про  навчання стало можливим завдяки тісній співпраці нашого Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з нашим рідним Бахмутським фаховим медичним коледжем та за фінансової підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Але, цьому передувала наполеглива і цілеспрямована праця. Вже майже за 2 роки співпраці пройшли навчання 88 водіїв Центру. Незважаючи на активні бойові дії нова група курсантів ( 30 чоловік) пройшла навчання в травні – липні 2023 року. По закінченню кожен з  курсантів успішно склав державний кваліфікаційний іспит, та отримав диплом державного зразку. Безмежно вдячні за цю подію Бахмутському медичному коледжу, ПРООН і звісно, нашим курсантам! Наступне наше завдання – організація навчання усіх наших водіїв,  а це ще  майже 220 чоловік.

Тільки командою однодумців ми подолаємо всі перешкоди та досягнемо спільної мети. Наша систематична   командна робота-це запорука успіху!  Працюємо на благо України та задля перемоги!