5 РОКІВ РАЗОМ

5 РОКІВ РАЗОМ

         Перше травня для служби екстреної медичної допомоги Донеччини дата особлива. Саме у цей день в 2013 році після складних організаційно-правових перетворень усі формування швидкої медичної допомоги, яких в області було 46, увійшли до Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Законодавчим підґрунтям для цього були Закон України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» та, звісно ж, Закон України «Про екстрену медичну допомогу». Ці закони започаткували вкрай необхідні доленосні перетворення системи виїзної екстреної допомоги та вивести її на принципово новий щабель розвитку. По суті, основною метою реформи було вивести швидку медичну допомогу із стану «санітарно-гаражних додатків» до містечкових закладів охорони здоров’я та створити з неї сучасну високотехнологічну медичну службу, що працює за міжнародними стандартами надання екстреної допомоги. Важливим є те, що централізація управління та ресурсного забезпечення підрозділів «швидкої» дозволили покращувати  якість  допомоги усім  мешканцям області, а не обмежувати цей процес тільки крупними містами з більш широкими бюджетними можливостями, як це було раніше.

         Беззаперечними надбаннями першої «п’ятирічки» єдиного Центру є достойний рівень забезпечення основними ресурсами – 100% укомплектованість сертифікованими автомобілями швидкої допомоги, медикаментами, виробами медичного призначення, паливно-мастильними матеріалами. Створення єдиної оперативно-диспетчерської служби з інформаційно-аналітичною системою та автоматизація управління – це складний процес, розпочатий в 2015 році, який забезпечую реальну уніфікацію і медичної і фінансово-господарської діяльності. Звичайно ж, вдалося зробити успіхи у частині організації безперервного навчання медичних працівників – для співробітників систематично проводяться сучасні семінари, тренінги, конференції. Центр знаходиться в єдиному сучасному тренді загальнодержавної системи екстреної допомоги, про що свідчить наша успішна участь у чемпіонатах бригад ЕМД та інших професійних загальноукраїнських заходах.

         Поряд із успіхами, звісно ж, існує велика кількість проблем. Найголовніша з них – це зменшення укомплектованості лікарськими кадрами. За останні п’ять років цей показник зменшився з 50 до 37 відсотків. Низька матеріальна мотивація  праці в бюджетній сфері призводить до стійкої втрати як лікарських кадрів так й сучасних менеджерів за різними напрямками діяльності, які так необхідні установі, особливо в період перетворень. Хоча останніми роками у підрозділах Центру виконані значні обсяги ремонтних робіт (відремонтовані приміщення диспетчерських, частково зроблено капітальний ремонт у приміщення Центру у Краматорську, Маріуполі, Волновасі, Слов’янську), але інженерно-технічний стан багатьох службових приміщень залишається вкрай незадовільним. До того ж так і не вирішене питання дефіциту гаражних приміщень. Нагальною є проблема створення учбово-тренувально відділу. Істотних змін потребує система контролю якості медичної допомоги та низка інших системних питань Центру.

         Саме про ці надбання, недоліки, проблеми та шляхи їх розв’язання йшлося  на нараді керівного складу Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яка відбулася у Краматорську 03.05.2018 року. У нараді взяли участь директор Центру Ігор Кіяшко, заступники директора та керівники усіх підрозділів та служб,  головні лікарі, головні бухгалтери, головні фельдшери станцій ШМД.

         Керівництво Центру вітає усіх співробітників, яких у нас більше ніж 2500, з п’ятою річницею сумісної праці, бажає усім міцного здоров’я, благополуччя та успіхів.  А всьому нашому колективу процвітання, миру та прогресивного розвитку.  Всі ми працюємо над організацією надання екстреної медичної допомоги, яка гарантована Державою та є її найважливішим соціальним стандартом. І якого рівня він буде залежить від нас, колеги!!!